Pieteikšanās gaidīšanas lapā šobrīd azivērta!

Saistībā ar milzīgo pieprasījumu pagaidām gaidīšanas lapā nokļūt nevar, bet drīz būs jauns darba formāts un atkal varēs tikt pie 1:1 formāta!

Individuālā konsultācija ar 6 mēnešu plānu

Tas ir individuāls darbs ar mani 1:1 sešu mēnešu garumā

Kā tas izskatās soli pa solim: 

  1. Sazināties ar mani un es atsūtu veselības jautājumu anketu, kuru vajag aizpildīt (forma zemāk). 
  2. Izskatu jautājumus un pievienotās analīzes, e-pastā atsūtu vai/kādas analīzes un izmeklējumus vēl vajag veikt, komentēju kā redzu situāciju un ko varētu darīt. 
  3. Norunājam online tikšanās laiku un sazvanāmies video formātā (40 min līdz 1h).
  4. Sastādu ilgtermiņa plānu pa fāzēm ar vitamīnu shēmām, saitēm uz pasūtīšanu, skaidrojumiem. Ja vajag pa vidu lieku check-in analīzes. 
  5. 3 mēnešu periodā kopš plāna nosūtīšanas man var rakstīt e-pastā vai Whatsapp, ja ir jautājumi, grūtības, dzīves izmaiņas vai sūdzības. Sazvanāmies apmēram 2 mēnešus kopš programmas nosūtīšanas (laiku norunājam pirmajā konsultācijā), lai veiktu check-in un izrunātu jebkādus jautājumus/grūtības un analīzes, ja tādas ir bijušas. 
  6. Pēc trešā mēneša iespējams pagarināt tiešo atbalstu: analīžu skatīšana, plāna korekcijas pēc vajadzības, vēl viens check-in zvans apmēram 5. mēnesī un gala analīžu komentēšana, ieteikumi tālākam darbam. 


Programmas fāzes

Programmai parsti ir 6 fāzes, kur katrai ir sava funkcija un nozīme secībā. Tās vienmēr ir individuālas, bet kā piemēri bieži sastopamie protokoli izskatās šādi:

  1. Deficītu likvidēšana un zarnu necaurlaidības atjaunošana. Parasti nepieciešams krietni uzlabot olbaltumu uzņemšanu, vienlaicīgi dotēt lielu spektru ar vitamīniem un minerālvielām, lai varētu darīt jebkādu tālāko darbu. Ja ir anēmija, hipotireoze, papilārā keratoze vai citi ar deficītiem saistīti stāvokļi, tad koriģējam tos. Daļa no šī mēneša rezultātiem ir uzlabota pašsajūta un miegs.
  2. Aknu un žults mēnesis. Paredzēts intensīvam darbam ar žults plūsmas palielināšanu, plūstamības (reoloģijas) uzlabošanu un aknu detoksa funkciju veicināšanai. Tas ir pirmais solis mikrobioma korekcijā, jo žults atbild par zarnu trakta dezinfekciju, tauku un taukos šķīstošo vitamīnu uzsūkšanu. Vienlaicīgi uzlabojas hormonālais fons, jo aknas spēj labāk pārstrādāt liekos hormonus un tos droši izvadīt.
  3. "Anti mēnesis" jeb pretsēnīšu/pretvīrusu/pretparazitārā profilakse. Arī ja nav sūdzību par infekcijām vai aprazitāru invāziju, profilakses mēnesis labi ietekmē mikrobiomu, aknu darbu, domāšanu, ādas stāvokli un uzturvielu uzsūkšanu. Es neesmu starp tiem, kas baida cilvēkus ar "mošķiem", bet no pieredzes redzu, cik drastiski labāk cilvēki jūtas pēc šādas profilakses.
  4. Hormonu mēnesis palīdz atjaunot dzimumhormonu balansu ar plaša spektra profesionālo nutricoloģijas formulu, samazina PMS, neregulāra cikla, garastāvokļa maiņas un citus simptomus. Menopauzei, smagam PMS un citām problēmām plāni tiek sastādīti atsevišķi un ar vispārēju balansējošu shēmu nepietiek.
  5. Enerģijas mēnesis spēcīgi uzlabo enerģijas ražošanu bez pierastajiem stimulantiem - kofeīna, cukura, šokolādes utt. Satur manus iemīļotākos līdzekļus no sporta uztura, ārstniecības augiem un īpašiem minerāliem.
  6. Proficītu uzturēšanas "mēnesis" ir mans plāns ikdienas lietošanai ilgtermiņa nākotnē - lai klients zinātu ko viņš var lietot pastāvīgi, kādās formās un devās. Paralēli es dodu rekomendācijas tam, kādās situācijās var lietot un atkārtot shēmā esošos mēnešus.



Manas shēmas

Dodu tabulas pa mēnešiem ar ko, cik, kad lietot un no kurienes pasūtīt. 
Piemērs:shema.jpg



Paskaidrojumi

Pievienoju īsus komentārus "cilvēku valodā" par katru elementu un kāpēc tas ir svarīgs. Minu ko darīt, ja ir intoksikācijas simptomi vai citas blaknes.
Piemērs:komentari.jpg



Analīzes

Plāna garumā pēc vajadzības iekļauju check-up analīzes, lai izsekotu progresam un izvairītos no blaknēm. 
Piemērs:analizes.jpg



Samaksas kārtība

6 mēnešu pogramma tiek sastādīta neatkarīgi no tarifa. 50 EUR avansa maksājums tiek veikts vismaz 2 dienas pirms norunātā konsultācijas laika un rēķinu par atlikušo summu nosūtu e-pastā kopā ar sagatavoto plānu.
Pieejamie maksas veidi ir gan bankas pārskaitījums, gan karte/internetbanka. Summas iekļauj PVN.

Pieejamie tarifi 6 mēnešu programmai

Nezini, kuru izvēlēties? Sāc ar pamata tarifu un programmas gaitā vari izlemt, vai nepieciešams pilnais tarifs.

Pamata tarifs (100 EUR) nodrošina ar plānu 6 mēnešiem ar pavadīšanu pirmos 3 mēnešus, kuru pēc tam var pabeigt arī patstāvīgi. Ja uzreiz ņem pilno tarifu (ar pavadīšanu līdz 6 mēnešu beigām), kopsumma ir 150 EUR.

Pēc 6 mēnešu fāzes beigām ir iespējams noformēt papildprogrammu pilnā 6 mēnešu vai ekspres (3 mēneši) formātā izejot no vēlmēm, bez rindas gaidīšanas lapā. Tas man ļauj strādāt ar cilvēkiem un iegūt labākus rezultātus ilgtermiņā, jo atsevišķi stāvokļi prasa ilgāku darbu.

Pēc 6 mēnešu fāzes beigām ir iespējams noformēt papildprogrammu pilnā 6 mēnešu vai ekspres (3 mēneši) formātā izejot no vēlmēm, bez rindas gaidīšanas lapā. Tas man ļauj strādāt ar cilvēkiem un iegūt labākus rezultātus ilgtermiņā, jo atsevišķi stāvokļi prasa ilgāku darbu.

Jau esošajiem klientiem pieejami arī:


Bieži uzdoti jautājumi

Cik izmaksā vitamīni?

Vidējās izmaksās ir ap 100EUR mēnesī, maksimums 200EUR. Katrā mēnesī es dodu rekomendācijas par to, kas ir "obligāts" un kādi elementi ir kā patīkami "bonusi", ja tos iespējams iekļaut, lai vieglāk plānot budžetu. Ir iespējams arī sadalīt mēneša pirkumus uz diviem mēnešiem un sākt plānu mēnesi vēlāk, kad viss ir saņemts. Tas paildzina plāna pabeigšanu un pēdējā daļa būs ārpus 6 mēnešu atbalsta perioda, bet tas netraucē gūt pilnus rezultātus no programmas.

Kur es dabūšu vitamīnus?

Es dodu saites uz IHerb produktiem. IHerb piedāvā pasūtījumus uz ES bez atmuitošanas - muitas maksa tiek automātiski pielikta pasūtījuma cenai, tāpēc vajag tikai veikt maksājumu un gaidīt kurjeru ar paciņu. Citi internetveikali ir Latvijā vai Eiropā, parasti bez vajadzības atmuitot.

Man ārsts ir izrakstījis recepšu zāles. Vai vitamīni netraucēs ārstēšanai?

Sastādot plānu, es ņemu vērā lietotās zāles un cenšos to darīt tā, lai nenotiku mijiedarbības un nepatīkamas reakcijas. Liela daļa zāļu noplicina noteiktas uzturvielas, kuas varam papildu dotēt. Piemēram, lietojot antibiotikas, ir vērtīgi tās apvienot ar noteiktiem probiotiķiem un pret biofilmas enzīmiem, bet nepatīkamas blaknes no atsevišķiem antibiotiķiem, piemēram mitohondriālā disfunkcija, arī ir koriģējami. Es kopumā neesmu pret recepšu zāļu lietošanu, kad ir akūta vajadzība pret tām. Es tam pieeju integratīvi, novērtēju vai ar laiku varam samazināt dozu/noņemt recepšu zāles ārsta pavadībā.

Esmu stāvoklī/zīdu bērnu. Vai es varu nākt uz konsultāciju?

Šobrīd es neņemu šādas klientes "no malas", jo nevaru uzņemties atbildību par mammas un bērna veselības iznākumiem. Izņēmums iespējams, ja runa par sievieti, ar kuru jau esmu strādājusi individuāli. Tad katru gadījumu izskatu atsevišķi. 

Es nepanesu kapsulas/pulverus/dīvainas garšas/etc., vai man ir jēga nākt uz konsultāciju?

Ik pa laikam nākas veidot plānus bērniem un cilvēkiem ar vairogdziedzera problēmām (na viepsējams norīt tabletes), tāpēc, ja nepieciešams, varu piemeklēt pulverus/sīrupus/ekstraktus utt. Ja traucē garša, atsevišķus uztura bagātinātājus var dabūt kapsulu formā.

Es dzirdēju, ka vitamīni ir bīstami.

Veikalos tiešām ir nopērkami uztura bagātinātāji, kurus potenciāli iespējams pārdozēt. iegūt negatīvas blaknes vai mijiedarbības  ar citiem vitamīniem/zālēm, ilgtermiņa lietošanas problēmas. Vēl pastāv arī individuālās īpatnības, nepanesības, dzīves situācijas (grūtniecība, slimības, stress), kuri ļoti ietekmē to, kāds efekts ir no vitamīniem. Es šīs lietas ņemu vērā un maksimāli samazinu tādus riskus. Uztura bagātinātāji ir bioloģiski aktīvas vielas un starp tiem ir gan ļoti nekaitīgi/droši, gan arī potenciāli bīstami preparāti.

Man mājās jau ir daudz vitamīnu. Vai varēšu tos izlietot?

Visus vitamīnus var man atsūtīt pirms plāna sastādīšanas. Es tos iekļauju pamatshēmā vai pēc 6 mēnešu periodā uzturēšanas shēmā. Ja kaut kas dublējas ar manu plānu, es to iekļauju pamatplānā un dodu saiti uz to, ko pasūtīt pēctam, ja iespējams dabūt to pašu uzturvielu ar labāku formu/dozu/cenu internetā.

Es negribu gaidīt X mēnešus līdz rezultātam. Ko darīt, ja gribu justies labāk tagad?

Manā biohakinga instrumentārijā ir daudz līdzekļu simptomu uzlabošanai "šeit un tagad". Tie var būt vitamīni, augi, aktīvās vielas, receptes vai paņēmieni, kuri efektivitātes ziņā pielīdzināmi aptiekas produkcijai, bet ar mazāk blaknēm kā pierasts redzēt vai ar labvēlīgu ilgtermiņa ietekmi. Paralēli mēs turpinām darbu ar ilgtermiņa seku un iemeslu risināšanu. Ja kādus stāvokļus nav iespējams koriģēt simptomātiski uzreiz, es to arī komunicēju un tad domājam kā var integrēt esošos aptiekas/tradicionālos instrumentus mūsu plānā, ārsta uzraudzībā.

Es dzirdēju, ka vitamīni ir bezjēdzīgi.

Diemžēl saistībā ar to, ka aptiekās un citos veikalos nereti pārdošanā ir uztura bagātinātāji ar ļoti mazām aktīvo vielu dozām, lētām, neefektīvām ķīmiskajām formām un daudz palīgvielām, var rasties iespaids, ka vitamīni ir naudas izniekošana. Es strādāju ar augstas kvalitātes uzturvielu formām no ražotājiem ar labu reputāciju, kā arī profesionālām formulām, kuras tiek ražotas priekš nutricologiem. Tā kā bieži dēļ dzīvesveida, ģenētiskiem un uztura faktoriem var veidoties hroniski deficīti, uzlabojumi lietojot "vitamīnus" var būt tiešām dramatiski. Un līdzigi - var arī "iebraukt auzās" ar nepareizajām dozām, kombinācijām un lietošanas veidiem.

Cik reizes vajadzēs atkal satikties/sazvanīties 6 mēnešu posmā?

Pēc pirmās garās konsultācijas mēs sazvanāmies apmēram 2. mēnesī, bet rakstīt man Whatsapp vai e-pastā var jebkurus jautājumus, ja tas ietilpst atbalsta periodā, kuru nosaka tarifs. 

Es neesmu gatavs/a ieturēt striktu diētu. Vai varu nākt uz konsultāciju?

Es neesmu striktu diētu fans un ierobežojumiem uzturā, jo 1) tas var trigerēt ēšanas traucējumus, noraušanos un rezultātu zaudēšanu pēc programmas beigām un 2) es dodu priekšroku strādāt ar "iekļaujam papildus esošajam" pieeju. Tas nozīmē, ka mēs liekam veselīgo uzturu un receptes klāt esošajam uzturam un rituāliem, likvidējot tikai pašu bīstamāko. Ar laiku uzlabojas apetītes regulācija un garšas kārpiņas. Mans mērķis - dot iespēju organismam izstrādāt pieradumu pašregulēties apetītes un sāta ziņā. Ir atsevišķi izņēmumi, piemēram jutība uz glutēnu (IBS, celiakija, Krona slimība), oksalātu nepanesība, insulīnrezistence/diabēts, žultsakmeņi u.c., kad ierobežojumiem ir medicīniski iemesli un tad var būt uztura ierobežojumi, bet vizbiežāk bez kaloriju skaitīšanas. Insulīnrezistences gadījumā varam lietot arī glikozes monitoru (CGM). 

Es esmu veģetārietis/vegāns. Ko es varu iegūt no konsultācijas?

Šajā situācijā es izskatu situāciju individuāli un ņemu vērā potenciālos uzturvielu deficītus, kurus vajadzēs dotēt pastāvīgi. Pievēršu vairāk uzmanības atsevišķām analīzēm. No manas pieredzes ar klientiem (un sevi), lielākai daļai cilvēku ar mūsu Ziemeļu ģenētisko profilu šāds uzturs ir problemātisks ilgtermiņā, bet esmu redzējusi arī cilvēkus, kuriem metabolisms un ģenētiskie faktori to atļauj. Es nespiežu nevienu mainīt uzturu, bet mēs apspriežam riska faktorus un kā tos var minimizēt. Manu pieredzi par to, kā 7 gadus biju veģetāriete var noklausīties Youtube.